O Dvoch Duboch

Ikonou objektu je pokrútený dub prerastajúci cez vonkajšiu terasu, na ktorej sa nachádzajú vchodové dvere do domčeka. Terasa je dostatočne priestranná, aby slúžila aj na stolovanie pre 4 dospelé osoby, t.j. maximálnu ubytovaciu kapacitu. StromDom Dva Duby je úplne nezávislé dielo.

Jeho dokonalé, podmanivé architektonické črty navrhol ozajstný StromDom GURU a samotný StromDom Dva Duby vyrástol doslova cez zlaté ruky novobanských Majstrov remeselníkov.

StromDom Dva Duby

StromDom Dva Duby je dvojpodlažné, nezávislé dielo v dokonalej symbióze s okolitou prírodou. Je elektrifikovaný pomocou fotovolatických panelov, ktoré poskytujú dostatok energie pre osvetlenie v interiéri. StromDom pod jeho kôrou ponúka komfortný plnohodnotný pobyt v divočine pre 4 dospelé osoby.

Z veľkolepej terasy sa ľahko presuniete do srdca StromDom-u, kde za „tajnými“ dverami na vás čaká útulná obytná zóna s veľkorysou presklenou „kukaňou“ a plne vybavený kuchynský kút s pieckou, ktorej živé teplo dokresľuje divokú no zároveň romantickú atmosféru v zasnežených zimných mesiacoch. Samozrejmosťou je StromDom- alternatívna kúpeľňa s vlažnou sprchou a separačnou kompostovateľnou toaletou.

Podkrovie ponúka dve oddelené komfortné ležoviská pre 4 dospelé osoby. Súčasťou podkrovia je presklená oddychová zóna a to doslova v korunách stromov …

Pod kôrou Dvoch Dubov

Kuchyňa
Kuchyňa

Chladnička, plynový dvojvarič, drez s tečúcou vodou na umývanie riadu, eco jar, užitková voda v nádrži s objemom 170l

Kúpelňa
Kúpelňa

Vlažná sprcha, separačná eco toaleta, uteráky, eco šampóny, toaletný papier

Podkrovie
Podkrovie

Presklená relaxačná zóna, 2 oddelené ležoviská pre 4 dospelé osoby, periny, vankúše, posteľné prádlo, deky

Čo so sebou?

Strom Dom vo svojom vnútri poskytuje absolútny komfort v kontraste z drsnou prírodou. Je kompletne zariadený vrátane alternatívnej sprchy, eco toalety, v kuchyni sa nachádza piecka s rúrou na pečenie a takisto plynový dvojvarič, čiže určite si pribalte niečo chutné pod zub …. Áno odložíte si to rovno do chladničky.

Nezabudnite hlavne na to, že idete do hôr, kde platí pravidlo: „Neexistuje zlé počasie, ale zle oblečený turista“. Odporúčame vhodnú turistickú, idealne nepremokavú obuv a výbavu (funkčné oblečenie, nepremokavu bundu resp pršiplášť, čelovky/baterky, turistické paličky)

Bezpečnosť v korunách stromov

Počas pobytu je potrebné dodržiavať bezpečnostý kódex, ktorý je k dispozícií priamo
na mieste a budete s ním tiež oboznámení pred začiatkom pobytu:

Desatoro StromDomu

Neoklameš
Nepolámeš

Nepopíliš
Nepodpáliš

Nepočmáraš
Neprelezieš

Nerozbiješ
Neukradneš

Neotrhneš
Neocikáš

Bezpečnostné pokyny

1. Terasa je určená pre Vás a to na sedenie, oddych a pozorovanie
okolitej prírody. Jóga jej však neuškodí…

 

2. Preliezanie zábran a zábradlia, šplhanie/lezenie po stromoch alebo vyrezávanie do stromov, stien a konštrukčných materiálov objektu, nie je súčasťou zážitkového pobytu!

 

3. Rezať, píliť, lámať konáre stromov je možné len za príjemný poplatok a dá sa objednať cez Mestské Lesy s.r.o.

 

4. Fajčenie v domčeku Vám, ani ďalším dobrodruhom určite pobyt nespríjemní, rovnako je treba mať na zreteli, že sa pohybujete v lesnom prostredí!

 

5. V prípade zakladania ohňa, konajte inštinktívne a maximálne zodpovedne a to v priestore na to určenom . . . Oheň majte celý čas pod dozorom dospelej osoby a neustále pod kontrolou!

 

6. Oheň je zakázané klásť v prípadoch silného vetra, extrémneho sucha alebo na základe verejne ohláseného zákazu.

 

7. Manipulácia s pieckou je výhradne určená plnoletej, dospelej osobe! Deti si však radi vypočujú odbornú rodičovskú prednášku ohľadom bezpečného kúrenia v piecke.

 

8. Drevo a triesky na pálenie je možné použiť iba z na to určeného miesta. Majte na mysli, že StromDom sekerka chyby neodpúšťa.

 

9. Odporúčame vhodnú turistickú nepremokavú obuv a výbavu (funkčné oblečenie, nepremokavu bundu resp pršiplášť, čelovky/baterky, turistické paličky), keďže StromDom sa nachádza v horskom prostredí a vedie k nemu horská cesta, ktorá može byť pokrytá snehom a ľadom, blatom, lístím a hrozí riziko pošmyknutia a pádu.

 

10. Pri vstupe na StromDom po schodisku a nástupnej lávke zvýšte pozornosť, pretože hrozí riziko pošmyknutia a pádu. V zimných mesiacoch, môžu byť schody namrznuté, zasnežené a veľmi klzké.

 

11. Vo voľnej prírode je zakázané klásť oheň v prípadoch silného vetra, extrémneho sucha alebo na základe verejne ohláseného zákazu.